Obžalovaný před soudem při středečním zahájení soudního líčení odmítl vypovídat. Hrozil mu i výjimečný trest.

Podle svědků, kteří před soudem vypovídali, se obžalovaný rád napil alkoholu. Choval se údajně většinou k lidem v okolí slušně, ve vsi se ale pomalu začalo stávat veřejným tajemstvím, že svou sestru bije.

Ta podle svědků na konci loňského roku vycházela ven málo, rodinné neshody pak vyvrcholily tragédií jen den před začátkem svátků. Jedna ze svědkyň uvedla, že se za ženou přišla podívat, když se neukazovala delší dobu venku. Při její návštěvě měla podlitiny v obličeji, údajně tvrdila, že jen upadla.

Podle obžaloby muž způsobil své sestře vážná poranění. Žena zemřela na následky zranění na místě během několika hodin, příčinou smrti byl šokový stav, který se rozvinul při mnohočetných neošetřených poraněních.

Policisté nalezli tělo ženy až na Štědrý den. Muž ale už den před tím sousedovi řekl, že je jeho sestra mrtvá a sám to jde nahlásit na policii. Soused před soudem uvedl, že si myslel, že zemřela přirozenou smrtí. Když ale vstoupil do bytu, kde dvojice žila, žena tam bezvládně ležela a kolem bylo několik kaluží krve.

Prý svému příteli nabízel, že zavolá policii, nakonec se ale spokojil s tím, že mu obžalovaný řekl, že se převlékne a pojede to sám oznámit. Sousedovi obžalovaný údajně tvrdil, že byl opilý a nic si nepamatuje.