Krajský soud v Brně je sice odsoudil na 10 let do věznice se zvýšenou ostrahou, ale jejich případ není uzavřený, protože se oba odvolali k Vrchnímu soudu do Olomouce.  Mezitím byli oba propuštění na svobodu.

Při předávání spisu soudci zapomněli prodloužit oběma obžalovaným vazbu. Kriminalisté se domnívají, že právě stíhaní muži či jejích přátelé vyvíjeli na svědka a jeho rodinu psychický nátlak, což vedlo až k jeho infarktu. Nevylučují ani, že určitá skupina lidí muže vydírala.

"Podle prozatímních zjištění zemřel muž na rozsáhlý infarkt bez cizího zavinění. Byl hrát hokej a při vstupu na ledovou plochu upadl a už se neprobral. Byla nařízená zdravotní pitva, jejíž výsledky zatím neznáme," sdělila Právu policejní mluvčí Jana Šípková.

Soudce odpovědnost odmítá

Za smrt korunního svědka dosud není nikdo stíhaný. Policie ale případ prověřuje a pokud se její podezření potvrdí, bude zjišťovat, zda obžalovaní byli propuštěni v souladu se zákonem a nedošlo k pochybení soudu.

Soudce Vrchního soudu v Olomouci Milan Kaderka k případu dodal, že pochybil už senát Krajského soudu v Brně, kterému předsedal Ivo Zummer. "Obžalovaní byli propuštěni v souladu s nálezem Ústavního soudu. Soud prvního stupně totiž nedodržel tříměsíční lhůtu k prodloužení vazby. Pokud se někdo z policie domnívá, že to mělo vliv na smrt svědka, je to jen jejich tvrzení," řekl Kaderka.

Oba obžalovaní byli souzeni v Brně za to, že 21. března 2002 nabídli agentovi pod jménem Petr Záruba falešné bankovky v hodnotě 500 a 1000 marek. Posléze mu o týden později u hotelu Voroněž prodali 50 tisíc marek za 298 tisíc korun, i když jejich hodnota podle kurzu byla 746 tisíc korun.