Stejný soud muže a jeho komplice už jednou zprostil obžaloby. Údajně chystaná transakce nebyla trestným činem. Soudce v pátek znovu zopakoval, že se obžalovaní svým jednáním nedopustili trestného činu. Vrchní soud v Olomouci první verdikt krajského soudu zrušil a případ se vrátil k novému projednání. Podle soudce Milana Ihnáta doplněné dokazování bylo spíše ve prospěch obžalovaných. Před soudem se navíc nepodařilo prokázat, že by obžalovaní věděli, že se jedná o padělky listin.

Dva obžalovaní, včetně Kellovského, se v pátek k soudu nedostavili. Státní zástupkyně si u všech obžalovaných ponechala lhůtu na odvolání.

V roce 2004 obvinila policie Kellovského a dalších sedm lidí z přípravy podvodu s padělanými šeky neexistující americké banky. Údajně chtěli podvést švýcarskou pobočku Deutsche Bank. Kellovský při zatýkání jako jediný unikl a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání.

Dopadli ho až po několika týdnech u přehrady Žermanice, kde se ukrýval na chatě svého známého, bývalého policisty. O rok později skupina stanula poprvé před senátem ostravského krajského soudu. Případem se soud zabýval dva roky a stejně jako nyní vynesl zprošťující rozsudek.