Policie po násilníkovi pátrá a žádá o pomoc také veřejnost, sdělila ve středu vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Předstíral, že jsou milenecký pár

Podle policie totiž kolem 14:00 procházelo místem činu několik lidí. "Muž po dívce požadoval pod pohrůžkou zabití různé sexuální úkony. Svůj čin ale dokonale maskoval. Předstíral, že on a dívka jsou milenecký pár a že ji líbá," přiblížila Brousilová. Kolemjdoucí svědkové si tak mohli dvojice všimnout. K popisu muže však policie uvedla jen to, že mu mohlo být přes padesát let.

"Důležitým pro nás je svědectví lidí, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli na ulici Tolstého, poblíž schodů do parku Kozina a i v jejich okolí. Cenné jsou všechny informace, které nám pomohou dopadnout pachatele. Podat je můžete na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo na lince 158," uvedla policejní mluvčí.

Pachateli znásilnění hrozí podle od ledna platného trestního zákoníku v případě uznání viny až pětileté vězení. Pokud se však tohoto činu dopustí na dítěti, soud jej může poslat za mříže až na deset let