„Nakonec nebyla dálnice uzavřená celá, jak jsme avizovali, ale kriminalistům stačily krajní pruhy a jeden zůstal volný. Specialisté na dopravu provedli na místě šetření, přeměřovali si vzdálenosti na místě nehody,“ uvedl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Další podrobnosti kriminalisté tají s ohledem na stále probíhající vyšetřování. Kdy se případ dostane k soudu, zatím není jasné.

Luboš Lacina čelí podezření, že jako pomstu za pomalou jízdu vytlačil 22. března po osmé hodině ráno z dálnice řidičku mazdy, která předjížděla kamión.

Video

Lacina jel ve služebním superbu směrem do Prahy. Před ním začala předjíždět kamión řidička mazdy a vjela do stejného pruhu, jakým jel i Lacina. Ten musel kvůli řidičce zřejmě zpomalit, a když se mazda vrátila do pomalejšího pruhu, Lacina ji začal rychle předjíždět. Při manévru ale podle kamer prudce najel do pravého pruhu těsně k mazdě a vytlačil ji z dálnice.

Mazda doslova vystřelila z vozovky a zastavila až mezi stromky u dálnice. Cestujícímu mladému páru v mazdě se naštěstí nic nestalo.