Mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová řekla, že v současnosti je chlapec na ortopedii. "Dělá se mu rentgen a další vyšetření. Není v ohrožení života," dodala.

Mluvčí průvodu Jan Polouček řekl, že dívka jedoucí na huculovi se blížila ke skupince lidí stojících u cesty, kteří si koně fotografovali. Chlapec k ní byl údajně zády. Zakřičela proto na něj, ale zřejmě ji neslyšel.

Koně už nedokázala zastavit a nohou prý narazila do batohu, který měl hoch na zádech. Chlapec upadl. Další jezdci, kteří v průvodu jeli, jí prý řekli, že hoch vstal a je v pořádku, proto nezastavila a pokračovala v cestě. "Moc ji mrzí, co se stalo," dodal Polouček.

Nešťástná událost mrzí i organizátory. "Chceme kontaktovat rodinu chlapce, omluvit se jim a pomoci," uvedl Polouček.

Královský průvod navazuje na historickou tradici, jejíž kořeny sahají do doby vlády Karla IV. Tento panovník uchovával korunovační klenoty Svaté říše římské na Karlštejně a každoročně po Velikonocích je nechával v Praze ukazovat věřícím. Krátce nato byly klenoty vezeny zpět na hrad. Současný průvod je rekonstrukcí návratu klenotů z hlavního města. Z Prahy vyrazil v sobotu.