Šestapadesátiletý nezaměstnaný Šáfran se na místě proti rozsudku odvolal. Jeho obhájce uvedl, že bude navrhovat, aby vrchní soud čin jeho klienta překvalifikoval na ublížení na zdraví a vyměřil mu nižší trest. Státní zástupce, který požadoval výjimečný trest, tedy více než patnáct let, si po vyhlášení verdiktu ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Oběti dohonil až na ulici

Událost se odehrála dopoledne 6. května v Praze 5 - Řeporyjích. Trojice mužů předchozí večer popíjela v místním baru. Poté Šáfran pozval dvojici do svého bytu, kde se dál veselili. Ráno se ale pohádali a konflikt vyvrcholil, když začal hosty ohrožovat mačetou se čtyřiceticentimetrovou čepelí, kterou běžně používá na sekání hlav kachen a slepic. Napadení muži proto z bytu utekli, ale Šáfran je dohonil a na ulici před domem do nich začal sekat.

Čtyřicetiletého Františka Nečadu trefil do hlavy a způsobil mu pohmoždění mozku. Šestadvacetiletého Jiřího Horáčka posekal na rukou, takže hrozilo, že vykrvácí. Znalci konstatovali, že muži přežili jen díky rychlé lékařské pomoci.