Nejvážnějším deliktem je loupež, které se dopustili společně v listopadu roku 2008 v Chlumci nad Cidlinou. Přepadli tam zaměstnankyni jedné firmy, která přenášela ze spořitelny do sídla společnosti dva milióny korun a 50 tisíc euro. Šereš ji zezadu napadl, ochromil ji elektrickým paralyzérem a tašku s hotovostí jí ukradl.

Trojice si před tím rozdělila úlohy, takže Jon na Šereše čekal nedaleko v ukradeném autě. V něm společně odjeli na místo, kde na ně čekal Bobek, a pak si peníze rovným dílem rozdělili. Jak vyplynulo z výslechů, mozkem akce byl Bobek a Šereš se sám nabídl, že přepadení provede.

Sebrali vše, co se jim dostalo pod ruku

„Řekl, ať to necháme na něm, že už s tím má nějakou zkušenost,“ vypověděl do policejního protokolu Bobek, který se soudního líčení ze zdravotních důvodů neúčastní.

Deset dní před chlumeckým přepadením trojice přes noc vykradla prodejnu stavebnin v jedné obci na Kutnohorsku. Výčet odcizených věcí je skutečně dlouhý, odvezli si mj. motorový ruční pěch, průmyslový vysavač, dvě motorové pily, elektrickou svářečku, 37 kusů střešních oken, 23 kusů různých druhů dveří a mnoho dalšího zboží.

Získané peníze prohráli na automatech

Zřejmě aby to uvezli, přibrali k tomu na dvoře parkující auto. Celkovou škodu majitel vyčíslil na více než 530 tisíc korun. Bobek sám ještě před tím fingoval krádež auta, které měl na leasing, a hrozilo mu jeho zabavení. Načerno také odebíral elektřinu ve své chlumecké nemovitosti, a i když neměl zbrojní průkaz, opatřil si revolver s pětašedesáti náboji.

Ani jeden z obžalovaných nezapíral a z policejních výslechů vyplynulo, že peníze, získané loupeží a za prodej ukradených věcí, prohráli na automatech. Jon s pětkrát trestaným Šerešem soudce ujistili, že se pokusí způsobenou škodu uhradit.

Hlavní líčení je naplánováno na tři dny, rozsudek má padnout ve středu.