"Jde o 29letého muže z Děčínska, který má vazby na Pardubicko, odkud pochází a kde žije jeho rodina. Nikde nepracuje a už v minulosti se dopouštěl majetkové a násilné trestné činnosti. Podezřelému, který byl během úterý obviněn z trestného činu znásilnění, hrozí až osmileté vězení. O jeho vzetí do vazby rozhodne soud," sdělila v úterý Jarmila Hrubešová ze severočeského policejního ředitelství.

Muž přitom na oběti číhal hlavně ve výtazích a vyžadoval od nich různé sexuální praktiky. První případ se stal už začátkem srpna.

Hledá další oběti

Policie v průběhu vyšetřování této závažné trestné činnosti získala i několik tipů od veřejnosti. Všechny informace policisté prověřili a děkují za ně. "Zároveň ale prosíme další ženy, které byly tímto pachatelem napadeny nebo jinak kontaktovány, aby se se svým svědectvím obrátily na policii. Podezřelý se v některých případech představoval jako Jiří Doležal," upřesnila policistka.

V následujících týdnech bude obviněný muž podroben znaleckému zkoumání. Dále se budou vyhodnocovat zajištěné stopy a další důkazní materiál.