V tomto bodu tak potvrdil květnový verdikt pražského městského soudu. Městský soud také v květnu rozhodl, že Vávra nemusí Železnému zaplatit odškodné 100 000 korun. Požadavek na tuto finanční satisfakci vzala ale senátorova právní zástupkyně Markéta Havlová zpět, a vrchní soud tak dnes řízení v tomto ohledu zastavil.

Chtěla jsem, aby se soud soustředil na základní právní otázku, tedy omluvu, vysvětlila novinářům Havlová s tím, že možnost dovolání k Nejvyššímu soudu zváží po obdržení písemného vyhotovení rozsudku. Pokud jde o omluvu, odvolání žalobce není důvodné, konstatovala předsedkyně senátu Naděžda Žáková.

K soudu nepřišel ani jeden

Ani odvolací senát tak nedal za pravdu Železnému, podle něhož Vávra zasáhl do jeho osobnostních práv a nerespektoval u něj presumpci neviny. Senátor, jehož stíhání začalo v dubnu 2001, čelí šesti obviněním. Čtyři se týkají poškozování věřitele - firmy Central European Media Enterprises (CME), dvě daňových úniků. Vávra ani Železný dnes k soudu nepřišli s vysvětlením, že jsou pracovně zaneprázdněni. Železný podle Havlové plní na Znojemsku své senátorské povinnosti.