Soud tak nevyhověl námitce státního zástupce, který upozorňoval, že nebyl dostatečně prošetřen původ čtyř miliónů, které Kvapil složil jako kauci.

Už ve čtvrtek byl z vazby propuštěn extajemník radnice Brna-středu Radovan Novotný, který jako záruku musel zaplatit dva milióny. [celá zpráva]

„Soud v neveřejném zasedání zamítl stížnost státního zástupce a rozhodl o propuštění obžalovaného z vazby. Bližší odůvodnění rozhodnutí zatím nelze poskytnout,“ prohlásila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Kvapilův advokát Milan Staněk rozhodnutí soudu předpokládal.

Peníze si půjčil od rodiny

„Peníze nebyly ze žádných pochybných zdrojů, ale z půjček od rodiny a známých mého klienta. Státní zástupce panu Kvapilovi obstavil majetek záměrně, aby nemohl složit kauci, spoléhal na to, že peníze nesežene. Když jsme je ale dali dohromady, tak podával stížnost,“ řekl Staněk s tím, že u soudu by měla být prokázána Kvapilova nevina.

Exstarosta Žabovřesk Aleš Kvapil

Exstarosta Žabovřesk Aleš Kvapil

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Kvapil s Novotným jsou obžalováni z přijímání úplatků, podle žalobce měli požadovat milión korun od developera za výstavbu multifunkčního domu. Developer ale vše oznámil na policii a detektivové z protikorupčního oddělení pak měli oba muže zadržet hned po předání úplatku, nyní jim hrozí až 12 let vězení.