„Celou záležitost jsme prošetřili a dospěli k závěru, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. Pro právní kvalifikaci byla stěžejní lékařská zpráva. Zranění podle doktorů nebylo tak vážné, aby žena musela zůstat delší dobu v léčení. „Spis jsme předali na přestupkovou komisi klatovské radnice,“ doplnila Ladmanová.

Manželský trojúhelník se podváděná žena rozhodla vyřešit 29. března, kdy přišla do justiční budovy. „Hned u vchodu se sháněla po manželovi. Jeho kolega poslal ženu do patra, že je v některé z kanceláří. Žena šla už najisto, zřejmě něco tušila. Načapala ho právě v přítomnosti úřednice,“ popisovala Právu začátek rvačky známá napadené ženy, která má o aféře detailní informace.

 

Byla úplně dobitá. V jednu chvíli dokonce na chvilku zkolabovala. Celý obličej měla od krve.kolegyně napadené ženy


Podle ní se úřednice před zuřící manželkou schovala na toaletu. Tam také došlo k bitce, které předcházel křik a nadávky.

"Ta holka byla úplně dobitá. V jednu chvíli dokonce na chvilku zkolabovala. Celý obličej měla od krve. Kolegyně ji hned odvedla na ošetření k lékaři a potom na policii,“ pokračovala žena. „Manžel útočící ženy se jen koukal a nevěděl, koho se má vlastně zastat,“ dodala.

Další návštěva jen pod dohledem justiční stráže

Zbitá úřednice se druhý den vrátila do práce. Zápasnický souboj nechtěla komentovat. „Nezlobte se, nemám chuť se k tomu jakkoliv vyjadřovat,“ řekla Právu.

Šéfka soudu poté nařídila, že pokud agresivní žena k soudu znovu přijde, smí se v budově pohybovat pouze v doprovodu některého z justičních strážců. Po aféře přišel také o funkci zástupce velitele tamní justiční stráže.