Krajský soud v Brně za to ve středu potrestal nejagresivnějšího z bandy Ondřeje Kšicu 10 lety vězení za těžké ublížení na zdraví, jeho kumpán Pavel Bartuschek si odsedí šest let a Alois Cink odcházel od soudu s 5,5 roky káznice za pokus ublížení na zdraví.

Skupinka obývala v létě 2008 společně s dalšími známými zahradní chatku v okrajové části Brna. Na konci září se ale v alkoholovém opojení obyvatelé chatky nepohodli a rozhodli se svého kamaráda z obydlí vystrnadit. Všichni tři se na nebožáka sesypali a zahrnuli ho sprškou ran pěstí i fackami. Pak ho odtáhli před chatku.

Ondřej Kšica si jako nejagresivnější vyslechl u soudu nejvyšší trest.

Ondřej Kšica si jako nejagresivnější vyslechl u soudu nejvyšší trest.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

To ale nestačilo nejmladšímu z bandy, teprve 23letému Kšicovi, který muže odvedl na nedalekou panelovou cestu a uštědřil mu tam ještě několik ran pěstí do hlavy. Po těchto úderech zbitý a odpor nekladoucí muž upadl do bezvědomí a po krvácení do mozku zemřel.

„Soud musel zjistit, kdo a jakou měrou k následku přispěl. Za poslední rány zodpovídá jen a jen obžalovaný Kšica, což má soud za prokázané. Rozsáhlý znalecký posudek z oboru soudního lékařství prokázal, že na hlavu bylo nejméně pětkrát působeno aktivním násilím značné intenzity,“ řekl v odůvodnění soudce Jiří Stýblo.

Případ ale vynesením verdiktu ještě nekončí, Kšica a Cink se totiž na místě odvolali. Věcí se tak bude zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci.