S policisty odjeli také manželé Podraní, do jejichž domu zápalná láhev vlétla. Na policii odjela i jejich dcera. Na místě byla i zásahová jednotka

Policie původně žádné informace neposkytovala. Mluvčí policie Soňa Štětínská Informaci o zatýkání v Bedřišce odmítla komentovat. Ve středu večer uvedla Česká televize, že dva ze zatčených byli obviněni z pokusu o vraždu.

Důkladná prohlídka domu

Lidé z osady tvrdí, že v šest hodin ráno přijelo do Bedřišky několik policejních vozů, policisté vnikli do domku sousedů Podraných a odvedli pět lidí.

„Policisté potom několik hodin prohledávali celý dům,“ řekla Právu jedna z obyvatelek Bedřišky. Podle sousedů byly mezi Podranými a jejich sousedy časté spory.

Kolem třinácté hodiny se Ludmila Podraná i s dcerou vrátily zpět do osady. Policisté se podle jejich slov ptali na sousedy s tím, že mají podezření, že by mohli stát za útokem právě oni. Podraná však tvrdí, že se sousedy žádné spory neměli.

Později se vrátil z policie i její manžel Dušan. "Ráno jsem s policisty musel také odejít. Nejvíce se vyptávali na naše sousedy a případné spory," řekl po svém návratu. Uvedl také, že mu policisté měli naznačit, že se domnívají, že mohl stát za útokem i on sám.

Útok v polovině března

Zatím neznámý pachatel nebo pachatelé hodili zápalnou láhev do domu romské rodiny v osadě Bedřiška v Ostravě v polovině letošního března. Rodině se podařilo oheň uhasit, nikdo nebyl zraněn.

Hořící láhev vlétla do domu v noci na neděli 15. března před čtvrtou hodinou ráno. Byla vhozena do místnosti, kde spala dívka, která si jí včas všimla a láhev uhasila.