„Ještě teď z toho mám husí kůži. V obálce byla vystřižená novinová fotografie celé naší rodiny. Propiskou tam bylo napsáno, že půjdeme do plynu. Čísla na fotografiích označovala pořadí. Já jsem měla jedničku, Natálka dvojku,“ popisuje obsah doručené obálky Anna Siváková.

Mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská ve čtvrtek řekla, že policie vypátrala pravděpodobného autora dopisu.

„Kriminalisté spolupracovali s kolegy z policejního prezidia a vyžádali si několik znaleckých posudků. Díky této intenzivní práci přibyl koncem března do mozaiky poslední střípek a kriminalisté nyní mohou konstatovat, že znají totožnost podezřelé osoby,“ řekla mluvčí.

Podezřelý zatím nebyl obviněn, pravděpodobně se tak ale stane v nejbližších dnech. Případ policie zatím šetří pro podezření z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Během roku, který uplynul od žhářského útoku, se rodina s jinými výhrůžkami naštěstí nesetkala. Přesto však v posledních měsících zažila sérii nepříjemných překvapení, a to když obdržela celý text obžaloby, kterou se začne v květnu zabývat ostravský krajský soud.[celá zpráva]