Třináctiletá Sylvie počátkem loňského roku začala utíkat z domova. Časem soud nařídil její ústavní léčbu. Ani pak ale útěky neskončily. Dívka se vracela do Ostravy. Stavila se doma, vykoupala, převlékla a ukradla nějaké peníze, popsal její činnost soudce. Pak našla útočiště u odsouzené Bártkové. Bydlela s ní a společně braly pervitin a chodily krást. Pervitinu měly vždy dostatečnou zásobu. V bytě se totiž scházeli dealeři a narkomani, kteří přímo tam drogu vařili.

Narkotika ale podle soudu třináctiletá dívka nezískávala jen od odsouzené. V drogovém podsvětí navázala řadu kontaktů a nebyl pro ni problém dávku sehnat. Dealerům neplatila penězi. Většinou jim jejich "laskavost" oplatila sexuálními službami.

O věku Sylvie prý nic netušila

"Nevěděla jsem, že utekla z pasťáku. Ani jsem netušila, kolik jí je let. Když jsem se to dozvěděla, okamžitě jsme ji z bytu vyhodila," tvrdila před soudem obžalovaná.

Bártková byla v minulosti již jednou pravomocně odsouzena za trestný čin ohrožování mravní výchovy mládeže.

"Nestarala se o dva svoje syny, nezajišťovala jejich výchovu a školní docházku," připomněl soudce Tomáš Tkačík. Tehdy byla odsouzena na šest měsíců s podmíněným odkladem na jeden rok.

Proti nynějšímu rozsudku se Bártková odvolala.