„Byli jsme požádáni polskými kolegy o pomoc při pátrání po dvou pohřešovaných mužích, kteří v pátek skočili do řeky Olše,“ potvrdil karvinský policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Podle informací, které má karvinská policie k dispozici, slavili v pátek večer v kempu u řeky mladí lidé. „Jedna oslavenkyně se šla projít a ztratila přitom mobil. Dva kluci jí chtěli pomoci v hledání a skočili do řeky,“ popsal.

S jinou verzí ale přišel polský internetový server tvp.info, který tlumočil slova mluvčího polské policie v Cieszynie Ireneusze Brachaczeka. Podle něj se grilování s alkoholem účastnili dvě dívky a tři chlapci.

Jedné z dívek měl v průběhu večera spadnout do vody telefon, a tak se ho snažila zachránit. Když přitom spadla do vody, přispěchali jí na pomoc tři kamarádi. „Když už byla dívka na břehu, dva mladíci z neznámých příčin skočili do vody. Jejich pomoci přitom již nebylo potřeba,“ tlumočil polský server Brachaczeka.

Po zmizelých mladících pátrali společně polští i čeští hasiči a policisté. Oba muže našli, ale až po několika hodinách a utonulé. „Ještě včera večer jsme na české straně u mostu Družby u Českého Těšína objevili tělo šestadvacetiletého Poláka trvale žijícího u nás. Tělo druhého muže se našlo dnes ráno na polské straně. Bylo to poblíž čističky odpadních vod nedaleko chotěbuzského mostu,“ vysvětlil Kus.