Rozsudek nenabyl právní moci, protože si jak státní zástupkyně, tak i obžalovaný ponechali lhůtu na rozmyšlenou. K řádění opilce s traktorem došlo počátkem srpna, kdy si vyšli sourozenci Tereza a Patrik Bartoškovi na procházku ke kamarádce. Děti se posadily na rampu a chlapec na vozíku zůstal vedle nich. "Přijíždějící traktor narazil do rampy a pak srazil i Patrika. Několik sekund zůstal stát, pak se rozjel na nedalekou louku, a odtud zamířil na cestu směrem do Horních Studének," popsala Tereza Bartošková, která vypovídala jako svědkyně.

Léčí se ze závislosti na alkoholu

Řidič však neskončil. Na silnici se objevil přivolaný policista, který se zpočátku marně snažil traktoristu zastavit. K soudu se dostavil i soudní znalec, u něhož se obžalovaný ambulantně léčí ze závislosti na alkoholu. "U pana Zámorského jde o lehčí mentální retardaci, ze které vyplývá i sekundární závislost na alkoholu. Když se napije má snížené ovládání a schopnost rozpoznávat je u něj prakticky nulová," uvedl psychiatr Karel Kunčar.

Sám obžalovaný, který již byl čtyřikrát trestán, se u soudu nebránil. Na většinu událostí, které s traktorem provedl si nepamatoval, nevěděl ani kolik toho vypil. Uvedl, že ho mrzí to, co udělal. Maminka poškozeného Patrika požádala o náhradu bolestného ve výši 50 tisíc korun "Měl zlomené obě paže, předloktí a zhmožděniny. Nyní má za sebou operaci levé ruky a pokud bude vše v pořádku, koncem listopadu podstoupí další zákrok," uvedla Anna Bartošková.