Šimek uvedl, že se tak dělo od první poloviny roku 2005, kdy bylo dívce 17 let, až do léta roku 2007. Obžaloba násilného otčíma viní, že nejméně v jednašedesáti případech poškozenou povalil, osahával a přes její odpor na ní vykonal soulož.

„U poškozené se v důsledku jeho jednání rozvinula posttraumatická stresová porucha,“ stojí v obžalobě.

Z trestního oznámení byl údajně v šoku

Obžalovaný jakoukoli vinu odmítl. „Staral jsem se o ni od jejích pěti let. Když na mě loni na jaře podala trestní oznámení, byl jsem v šoku. Lže a nevím, co ji k tomu vede,“ řekl soudcům.

Naznačil ale, že by zatím mohly být peníze, neboť si společně brali půjčky, které nespláceli. A dluhy podle jeho slov dosáhly zhruba tří set tisíc korun. „Utratili jsme je za provoz domácnosti,“ prohlásil.

Poškozená dívka ale uvedla, že jde už o půl miliónu a jsou proti ní vedeny čtyři exekuce. „Úvěry si bral na mé jméno, někdy i bez mého vědomí. Do dotazníků na internetu psal moje nacionále a já o tom nevěděla,“ tvrdila.

Nepopřela ale, že vyřizovat půjčky do banky chodila s otčímem. „Protože jsem se ho bála,“ vysvětlila.

Matka již dříve muže i děti opustila

Na svém tvrzení o opakovaném znásilňování trvala. „Bála jsem se ho a nikomu jsem se nesvěřila, protože jsem měla strach, že mi to nebude nikdo věřit,“ uvedla.

Obžalovaný o své minulosti uvedl, že matka dívky měla v době, když si ji bral, tři děti. Později se v manželství narodily další dvě. „Žena pak odešla, protože si našla přítele. Řekla, abych se o děti postaral sám,“ konstatoval.

Pokud soud vinu obžalovanému prokáže, může být odsouzen až na 12 let do vězení.