Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, naposledy kvůli bombové výhrůžce museli rozlehlou budovu vyklidit a detailně prohlédnout v úterý. „Svým nesmyslným jednáním asi přišel o šanci získat dítě do péče,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté při vyšetřování případu vycházeli z toho, která jednání se měla v budově městského a okresního soudu a státního zastupitelství v den, kdy byly výhrůžky ohlášeny, konat. Tak se dostali až na stopu pachatele. Zjistili, že si vždy v den naplánovaného přelíčení zajel z Oslavan do sousedních Tetčic. Z veřejného telefonního automatu pak volal coby anonym na krizovou linku 112.

Vazba byla uvalena vzhledem k tomu, že existuje reálné nebezpečí, že by muž mohl ve své činnosti pokračovat. navíc byl v nedávné době souzen pro nedovolené ozbrojování a po prvním telefonátu se dokonce přijel do Brna podívat, co jeho poplašná zpráva způsobila,“ uvedl mluvčí soudu Michal Hoskovec.

Uvalení vazby se však neobešlo bez komplikací. V době, kdy o něm měla soudkyně rozhodovat, do budovy v Polní ulici opět někdo volal a kvůli ohrožení a důkladné prohlídce ji museli uzavřít.