Podle něj byl Provod propuštěn za dobré chování. Provod do vězení nastoupil v červnu 2007. Pitr je stále na útěku, podle informací tisku se skrývá pravděpodobně v zahraničí.

"Mohu potvrdit, že už ve vězení není," řekla serveru k propuštění Provoda mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Důvody propuštění ale nesdělila. Provodova firma mimo jiné po roce 1989 provozovala hotelový areál Vystrkov, který do listopadu 1989 sloužil jako luxusní rekreační zařízení pro nejvyšší komunistické funkcionáře.

Případ daňových deliktů se týkal Pitra, Provoda, Jiřího Syrovátky, Milana Jungra a Vratislava Romanovského. Obžaloba je vinila z toho, že vymáhali po finančních úřadech vrácení daní pomocí fiktivních faktur. Ze šesti případů se jim to údajně podařilo pětkrát, a stát tak připravili asi o 51 miliónů korun.

V roce 2005 dostal devět let

V listopadu 2005 prvoinstanční soud odsoudil Provoda k devíti letům vězení, Pitrovi vyměřil 8,5 roku. Stejně potrestal i podnikatele Syrovátku, advokátovi Jungrovi vyměřil čtyřletý trest. K osmiletému vězení byl odsouzen Romanovský.

Pražský vrchní soud pak tresty zmírnil s tím, že byly nepřiměřeně přísné. Pravomocně Pitra, Provoda a Syrovátku odsoudil k pěti letům ve vězení. Romanovský dostal šestiletý trest a Jungr dvouletý podmíněný trest. Romanovský dostal nejvyšší trest kvůli tomu, že se podle obžaloby podílel na všech šesti skutcích.

Dovolání Pitra, Provoda, Romanovského a Jungra koncem roku 2007 odmítl Nejvyšší soud. Syrovátkovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí, soud trest odpustil. Pitra média označují za spolupracovníka zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka, o němž píší jako o jednom z údajných šéfů českého podsvětí. Do vězení Pitr údajně nenastoupil z obavy o svůj život.

Případ Romanovského bude muset Městský soud v Praze znovu projednat - na základě jeho stížnosti totiž pravomocný rozsudek z roku 2006 zrušil. Romanovského loni zadržela německá policie.