Nakonec ale všechno dobře dopadlo - vyčerpaného, žíznivého a promrzlého řidiče zachránila hlídka cizinecké policie.

O příběhu muže, který svůj osud s důvěrou svěřil satelitní navigaci, informovala v úterý mluvčí severomoravské cizinecké policie Daniela Vlčková. Řekla, že řidič se nakonec po dlouhých útrapách dovolal na inspektorát cizinecké policie v Krnově.

První české číslo bylo na cizineckou policii

„Snažil se nejprve volat tísňovou linku 112, kde se mu ale ozval polský operátor. Ten mu pak sdělil číslo na nejbližší policejní útvar České republiky, což byl právě náš krnovský inspektorát,“ řekla Vlčková.

Vyslaní policisté vyjeli do vytipovaných míst, kde se snažili řidiče najít. Nakonec se dostali na vedlejší komunikaci mezi Úvalnem a Brumovicemi, která se v zimě neudržuje. Na to zde upozorňuje i dopravní značka.

 Pěší pátrání na neprůjezdné silnici

"Silnice je zcela neprůjezdná, proto se policisté do těchto míst vydali pěšky. Urazili asi tři kilometry, když našli ve sněhové závěji uvízlé auto i s vyčerpaným řidičem,“ dodala mluvčí cizinecké policie.

Řidič policistům vysvětlil, že ho do svízelné situace dostala GPS navigace, která ho do závějí navedla, když měl namířeno do Města Albrechtice. „Poté, co si řidič vozidlo zabezpečil, jej policisté převezli na vlakové nádraží ve Skrochovicích, kde se s poděkováním rozloučil. To už bylo úterý 9. února v 01:15 hodin,“ dodala Vlčková.