Jak Právu potvrdila mluvčí pražské policie Eva Miklíková, není navíc vyloučeno ani to, že dotyčný podobným způsobem vyhrožoval i dalším úřadům a institucím. „Prověřujeme to. Je pravděpodobné, že podobné vyhrůžky posílal mailem nebo písemně i na další místa,“ řekla Právu Miklíková.

Podle mluvčí se policistům podařilo prokázat, že vyděrač poslal z jedné ze svých internetových kaváren ve středních Čechách sobotu 6. února s výhružným textem na adresu jednoho z pražských hotelů, který měl být zlikvidován.

„Kriminalisté e-mail vyhodnotili a došli k závěru, že působí poněkud zmateně. Výhrůžky byly sice adresné, nicméně obsah celého dopisu vypovídal spíše o tom, že jej psala psychicky narušená osoba. Původce dopisu se nakonec podařilo vypátrat během pouhého jednoho dne,“ řekla Miklíková, podle které byl zadržený muž poslán na odborné vyšetření a hospitalizaci na psychiatrii.

Detektivové zároveň zadali soudnímu znalci vypracování odborného posudku na mužovu příčetnost. Podle Miklíkové tak nelze vyloučit, že vyšetřovatel bude muset případ i odložit, pokud se ukáže, že muž v době spáchání činu nebyl za své jednání odpovědný.

„Celý případ zatím ale nadále vyšetřujeme jako trestný čin vydírání, za který trestní zákoník ukládá trestní sazbu až čtyři roky vězení,“ dodala Miklíková.