V podvečer se na dva chlapce zřítil sněhový převis, jeden se ze sněhu vyhrabal, druhý pod sněhem zemřel. Chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková řekla, že se neštěstí stalo s největší pravděpodobností souhrou tragických a nešťastných náhod.

Policisté příčiny neštěstí prošetřovali na místě u bývalé rudné štoly na kopci Mědník ještě v neděli. "Na nestabilní podloží napadalo v posledních dnech mnoho sněhu a do toho foukal i silný vítr," objasnila možné příčiny pádu převisu Pivková.

 

Neštěstí jsme zabránit nemohli, stalo se na soukromém pozemku v místech, kde býval horský hotel.starostka obce

Pro pomoc doběhl druhý, patnáctiletý chlapec, kterému se podařilo ze sněhu vyprostit. Na místě neštěstí zasahovala poté horská služba, která se snažila zasypaného chlapce vyhrabat. Po vyproštění se ho ale lékařům už nepodařilo oživit.

Podle starostky obce Valerie Markové je kopec Mědník běžně využíván k rekreaci, chodí si na něj hrát i děti.

"Neštěstí jsme zabránit nemohli, stalo se na soukromém pozemku v místech, kde býval horský hotel," řekla Marková. Podle ní je neštěstím celá obec zaskočena, protože je letos na Měděnci mnohem méně sněhu než bývá obvyklé a v minulosti se nikdy nic podobného nestalo.

"Je to hrozné, všichni se tu známe, jsme jako rodina a nikdo tomu nemůže uvěřit," dodala starostka vesnice, ve které žije asi 170 obyvatel.