Sestra střílejícího muže potvrdila, že jedním z útočníků byl její bratr. Důvodem útoku mělo být podezření, že pracovník pohřební služby okradl jeho otce, který minulý týden zemřel.

 

Mám čisté svědomí.postřelený muž

 

Krátce před smrtí se měl starší muž svěřit rodině, že má doma uložené větší množství peněz. Podle verze sestry útočícího muže po odjezdu pohřební služby s tělem rodina doma peníze nenašla.

Postřelený muž v opavské nemocnici

Postřelený muž v opavské nemocnici

FOTO: Aleš Honus, Právo

Vyřizování účtů

Středeční incident se odehrál tak, že po příjezdu dvou pracovníků pohřební služby do své provozovny u hřbitova k autu přistoupili dva útočníci. Dalšího muže odstrčili stranou a po údajném zloději chtěli vrátit peníze. Když odmítl, ozval se výstřel.

Místo, kde došlo ke střelbě.

Místo, kde došlo ke střelbě.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Oproti tomu postřelený Právu řekl, že žádné peníze nevzal a pozůstalí ho osočují neprávem. „Mám čisté svědomí,“ uvedl.

Mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda řekl, že pacient je ve vážném stavu. „Jde o čistý průstřel levého stehna a pravého lýtka. Střely nezasáhly kosti,“ uvedl.

"Na základě přijetí oznámení na linku 158 neprodleně na místo vyjela policejní hlídka, která oba pachatele zadržela," řekla mluvčí policie Darina Majková.

Okolnosti případu na místě prověřují kriminalisté z krajské výjezdové skupiny. "Útočníci byli eskortování k výslechu. Kolegové místo činu ohledávají, zajišťují stopy," doplnila Majková.

„Záchranná služba dostala oznámení o střelném poranění na hřbitově. Na místě jsme ošetřili zraněného 24letého muže, který měl poraněné nohy a na těle oděrky,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.