Jak uvedl Humpl, na Centrum tísňového volání byl ve středu před 23. hodinou nahlášen kolaps mladého muže v domě v Sládkově ulici v Ostravě. „Po příchodu záchranářů do domu jim však v přístupu k pacientovi začali agresivně bránit jeho spolubydlící,“ sdělil s tím, že posádka viděla na dálku postiženého, který ležel bez hnutí.

Záchranáře začali ohrožovat další lidé, vyhrožovali fyzickým napadením, takže kvůli narůstajícímu riziku museli záchranáři dům opustit, aniž se k pacientovi dostali.

Posádka požádala o asistenci policii a přivolala i další výjezdovou skupinu s lékařem. „Dav agresivních obyvatel domu, který nakonec čítal nejméně patnáct osob, však záchranáře následoval až k sanitnímu vozu. Posádku začali napadat, snažili se dostat do záchranářského vozidla. Došlo k potyčce a posádka musela vstupu agresorům do ambulantního prostoru sanitky fyzicky bránit. Během této doby agresoři rozbili boční okno sanitního automobilu,“ sdělil Humpl.

Ukradli navigaci

Když se po příjezdu policistů a městských strážníků dostali záchranáři do domu, lékař zjistil, že 22letý muž je při vědomí a nejeví žádné známky akutního onemocnění či poranění. „Jeho aktuální stav byl ovlivněn alkoholem a s podezřením na intoxikaci jej záchranáři transportovali na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy,“ doplnil Humpl.

Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková Právu řekla, že po rozbití okna sanitky z ní byla ukradena navigace. Policie tak případ šetří jako krádež. „Okolnosti samotného incidentu zjišťujeme,“ doplnila s tím, že kvalifikace případu může být rozšířena o výtržnictví.