Své nadřízené jednoduše ošálila tím, že vykazovala smlouvy uzavírané na černé duše. Teď ji za to hledá policie. Zatykač platí zatím jen na území České republiky.

„V postavení obchodní zástupkyně pojišťovny uzavřela během jednoho roku stovky pojišťovacích smluv, o kterých už předem věděla, že zaniknou pro neplacení pojistného. Na základě vykázaného počtu smluv inkasovala provize v celkové výši více než pět miliónů korun,“ řekl policejní důstojník z krajské hospodářské kriminálky Jan Mayer.

Fígl byl v tom, že smlouvy pojišťovačka uzavírala jednak na fiktivní klienty, ale také na osoby, kterým namluvila, že nemusí nic platit. „Za každého klienta pak zaplatila první splátku tak, aby to vypadalo věrohodně,“ upřesnil Mayer.

Kde se Kohoutová v současné době zdržuje, policisté netuší. Pokud se jim ženu podaří zadržet, bude obviněna z podvodu. Za to jí v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. Kriminalisté v této souvislosti žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Podat jakékoliv informace o podezřelé mohou svědci na tísňovou linku 158.