"Když jsme dorazili, tak na místě nehody již zasahovala záchranná služba. Ta se snažila oživit řidiče. Pro usnadnění záchranných pokusů jsme mladíka ze zdemolovaného automobilu vyprostili,“ řekl televizi Prima zasahující hasič Antonín Tröster.

Podle něj však byla zranění mladíka neslučitelná se životem a i přes delší oživovací pokusy mohl zasahující lékař pouze konstatovat smrt.

Tragický závěr měla také nehoda u Pluhova Žďáru na Jindřichohradecku. Třicetiletý řidič narazil do stromu v pátek ráno okolo páté hodiny. Svým zraněním na místě podlehl.

Podle předběžných policejních statistik nicméně zemřelo za uplynulých dvanáct měsíců na českých silnicích při dopravních nehodách nejméně lidí za posledních dvacet let. Od ledna do 29. prosince zemřelo 826 osob. 

Další řidič se utopil v autě

Do koryta řeky Teplé v Březové u Karlových Varů se v pátek před devátou večer zřítil osobní automobil. „Kabina vozu je celá pod vodou, řidič je mrtvý, potvrdil to lékař,“ řekla Právu mluvčí hasičů Karlovarského kraje Alena Ryvolová.

Řidičovo tělo vytáhli hasiči ve speciálních oblecích do vody, auto bude možné vyzvednout až po příjezdu přivolaného jeřábu. Příčina nehody i to, zda řidič zahynul na následky havárie nebo se až po té utopil, je předmětem vyšetřování.