Čtyřicetiletý majitel vozu Miroslav Procházka byl v době výbuchu mimo objekt. V domě byla pouze jeho přítelkyně, která zalarmovala hasiče a policii.

"Exploze a následný požár vozidlo zcela zničily," potvrdil šéf domažlické kriminálky Emanuel Kopf. Že šlo o nastraženou výbušninu, zjistil pyrotechnik až na místě. O jaký druh trhaviny se jednalo a co jí iniciovalo, experti zatím zkoumají.

Procházka, který se ve zrenovovaném objektu na samotě zdržuje už delší dobu trvale, policistům řekl, že podle jeho názoru, výbuch zřejmě souvisí s reportáží Letní byt o vytunelovaných kampeličkách, kterou televize Nova odvysílala v pořadu Na vlastní oči 14. října.

Muž tvrdil, že se na reportáži podílel jako externí spolupracovník Novy. Podle jeho slov už během natáčení mu kdosi vyhrožoval a dokonce byl prý i fyzicky napaden neznámými muži, ale incident policii neohlásil.

"Zajistili jsme na místě stopy, které vyhodnocujeme, zatím k případu nelze sdělit více podrobností. Vyšetřování je teprve na začátku," uzavřel policejní důstojník.