Höfera před deseti lety ho soud poslal do vězení na jedenáct let za vraždu, v roce 2003 byl muž propuštěn na podmínku, ale v letos v létě znovu skončil v cele.

Trestného činu se dopustil začátkem letošního června v Brně, když v podvečer zazvonil u bývalé družky, aby se znovu ucházel o její přízeň. Jenže na to nešel laskavými slovy ani pugétem květin.

Násilím si vynutil pohlavní styk

Když mu žena otevřela, zatlačil ji do bytu, zamkl se s ní v pokoji a začal ji tam fackovat a vyhrožovat. Střídavě vyděšenou ženu ujišťoval, jak vroucně ji miluje, a pak zase hrozil, že ji uřízne ucho a oholí hlavu, aby trpěla a nikdo už ji nemiloval.

Po několikahodinovém řádění, škrcení kabelem od holícího strojku a dalších výhrůžek si Höfer začal vynucovat sex. Zbitá a přiškrcená žena nakonec přistoupila na pohlavní styk výměnou za to, že muž opustí byt.

Soud odmítl obhajobu i udělení vyššího trestu

„Vůbec se to tak nestalo, soudit člověka jen na základě něčí křivé výpovědi je špatné, mám doma ženu a malé děti,“ snažil se Höfer obměkčit senát. Jeho snaha byla ale marná.

„Soud prvního stupně zhodnotil důkazy logicky a další navrhované důkazy, jako psychologické a psychiatrické posudky na oběť, jsou nadbytečné,“ prohlásila soudkyně Hana Kleinová. Soud zároveň nevyšel vstříc ani odvolání státní zástupkyně, která pro Höfera požadovala vyšší trest jako pro zvlášť nebezpečného recidivistu.