„Při příjezdu zdravotníků byla žena při vědomí,“ informovala mluvčí západočeské záchranné služby Lenka Ptáčková. „Na těle neměla žádné viditelné zranění, uvedla ale, že upadla v bezvědomí,“ dodala.

Záchranka ji převezla na JIP nemocnice v Sušici, aby se vyloučil možný problém následkem úrazu proudem. „Při takových úrazech může dojít k poruchám srdeční činnosti,“ potvrdila Ptáčková.
„Následky úrazu nebyly tak závažné, jak by se předpokládalo,“ informoval ředitel nemocnice Jiří Šedivý. Bez dalších podrobností dodal, že pacientka byla hned druhý den přeložena do nemocnice v Klatovech.

Před Vánocemi je čas sebevrahů

Na Klatovsku je popsaný případ již čtvrtou sebevraždou za minulý týden. U Běšin vstoupil do kolejiště před vlak 65letý muž. Poblíž Břežan skončil život 47letého muže. „Ležel pod stromem, na němž visel provaz a měl řezné rány na rukou,“ sdělila Právu Ptáčková. V sobotu vydala voda říčky v Kolinci tělo utonulé ženy.

Podle Ptáčkové je pro sebevrahy kritickým obdobím právě čas před Vánocemi, kdy na lidi problémy více doléhají. Řeší tak finanční obtíže, zdravotní a rodinné problémy, ve většině jde ale o problémy psychického rázu. „Lidé se dostávají do podle nich bezvýchodné situace a reagují zkratovitě,“ uvedla. „Častěji tak reagují muži,“ dodala policejní mluvčí.