Zastřelená žena pracovala na městském dopravním inspektorátu, její 36letý manžel na krajském dopravním inspektorátu jako řadový policista.

Podle kolegy, který zemřelého muže dobře znal, mu manželka byla pravděpodobně nevěrná. "Zřejmě neusnesl hrozbu dalšího rozvodu. Forma, jakou zvolil, je ale děsivá. Musel to být nějaký zkrat, kdo ví, k čemu mezi nimi v tu chvíli došlo," řekl policista.

Policisté vyvěsí černý prapor

Na budově správy Policie ČR v Ostravě dnes zřejmě opět zavlaje černý prapor. Po tragické dopravní nehodě v Českém Těšíně, při které začátkem měsíce zahynuli tři policisté, jde už o druhé neštěstí, které otřáslo severomoravským policejním sborem.

Vedení krajské policejní správy se rozhodlo nevyhovět prosbám novinářům o vyjádření k tragickému říjnu. "Nenašli jsme žádnou vhodnou formu. Je to velmi citlivá záležitost, která všechny hluboce zasáhla," řekla policejní mluvčí Soňa Bradáčová.

Vyšetřování případu převzala Inspekce ministra vnitra, která odmítá sdělit jakékoliv podrobnosti. "V současné době vyčkáváme na expertizy z oblasti lékařství a balistiky," sdělila mluvčí ministerstva vnitra Marie Masaříková.