Středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek uvedl, že první nehoda se stala mezi obcemi Úžice a Karlovice na Kutnohorsku kolem 08:30. Sedmasedmdesátiletý řidič Fordu Fiesta tam narazil do stromu. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové zemřela spolujezdkyně z auta na místě, řidiče s lehčím zraněním převezla sanitka na chirurgickou ambulanci do Kutné Hory.

Druhou nehodu se smrtelnými následky vyšetřují policisté na Kladensku. Devětatřicetiletý řidič havaroval kolem 12:00 u sjezdu ze silnice I/7 na Buštěhrad a skončil na zahradě u rodinného domu. Podle Janečkové muže zřejmě náraz katapultoval z auta a záchranáři ho našli až 70 metrů od místa nehody. Mnohačetným zraněním podlehl ještě před příjezdem sanitky.

Kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová ČTK řekla, že okolnosti nehody se vyšetřují. Policie prověřuje i její možnou souvislost s incidentem, který se odehrál krátce předtím u benzinové čerpací stanice v nedaleké Stehelčevsi. Od ní ujel řidič auta po natankování bez zaplacení. Zda se jednalo o muže, který později havaroval u Buštěhradu, policie zatím neví.

Šteinerová připomněla, že na stejném místě v květnu havaroval jednasedmdesátiletý německý řidič. Také sjel se svým autem z komunikace do zahrady u rodinného domu. Na následky zranění zemřel, jeho manželka skončila se zraněním v nemocnici.