Podle ní existuje obava, že by obviněná žena mohla uprchnout nebo se skrývat, aby se vyhnula trestnímu stíhání, neboť jí hrozí vysoký trest. Obhájce Tauchenové Kolja Kubíček si podal proti jejímu vzetí do vazby stížnost.

"Už nemám sílu"

"Chybí mi manžel, už na to nemám sílu," řekla Tauchenová novinářům, když ji policejní eskorta vyvedla z pokoje a doprovázela k převozové sanitce před nemocnici. Žena seděla na vozíku a měla nepřítomný pohled.

Tauchenová byla po rozhodnutí soudkyně převezena do vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci. Tam bude pokračovat její léčba. Až se uzdraví, půjde do vazební cely. Tauchenová při středečním výslechu řekla, že se nebude vyhýbat nebo jinak mařit vyšetřování.

"Katastrofa, která mě a manžela postihla, je konečným řešením celého problému. Je mi jedno, jestli budu odsouzena. Smysl mého života byl zmařen,“ uvedla už dříve do protokolu.

Advokát: proč zavírají postřelenou?

"Já jsem samozřejmě úplně otřesen," řekl novinářům advokát Tauchenové Kolja Kubíček.

"Osobu, která je upoutaná na lůžko, která má prostřelené plíce, tříštivou zlomeninu kosti, která má prostřelenou levou ruku a vůbec není schopná samostatného pohybu, kromě toho, že by možná mohla pomalinku na záchod, tak že takovou osobu je třeba zavřít do vězení. A to jenom proto, že se někdo bojí, že by mohla utéci," kritizoval rozhodnutí soudu Kubíček. 

Soudkyně rozhodovala v nemocnici

Soudkyně rozhodovala v plzeňské nemocnici, kde je Tauchenová hospitalizovaná po zásahu z policejní střely při zatýkání minulý týden v Hajanech na Strakonicku. Tam také skončil život jejího manžela, který si ještě před zatčením sám vpálil kulku do hlavy.

Dagmar Tauchenová při převozu do vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci

Dagmar Tauchenová při převozu do vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Vyšetřovatel Tauchenovou formálně zadržel už ve středu, když ji předal v nemocnici usnesení o zahájení trestního stíhání z vydírání, pomoc k trestnému činu maření výkonu úředního rozhodnutí a útok na veřejného činitele. Za to je ohrožena trestní sazbou od dvou do osmi let.