A jak si tedy muž zájem policie vysvětluje? Bydlí totiž v jednom domě na Barrandově, kde pro sebe a svých dvacet sousedů zařídil připojení k internetu.

Někdo z nich podle něj používal schránku, ve které kriminalisté našli od loňského srpna do letošního března asi 250 odeslaných či přijatých zpráv, které obsahovaly dětské porno a pohlavní styk se zvířaty.

Všichni, kteří jsou na domovní síť napojeni, ale mají jednu IP adresu. A právě ta přivedla policii k panu Janovi.

„Já vím, že nejsem pedofil a žádné podobné věci jsem nikdy neposílal ani nedostával. Musel to být někdo z dvaceti zákazníků naší sítě, tedy mých sousedů, s kterými tam už patnáct, dvacet let bydlím,“ míní Jan.

Policii to prý ale příliš nezajímalo. U něj doma zakuklenci a státní zástupce zazvonil v pět hodin ráno. Domovní prohlídka trvala šest hodin.

Policisté při ní zajistili a odvezli desítky kusů techniky včetně několika počítačů, harddisků, flash karet, ale i mobilů. Část z toho patřila Janovu synovi, který se živí jako počítačový expert.

„Nejvíc mě štve, že zabavili nejen můj firemní počítač a mobil, kde jsem měl důležitá data a čísla, ale i notebook dcery, v němž měla jako zahradní architektka tři rozdělané projekty. Ta to obrečela. Nic z toho dosud nevrátili, což nám hodně komplikuje život, dcera musela na projektech začít úplně od začátku,“ podotkl Jan.

Šance na to, že techniku získá v nejbližších dnech zpět, je však malá. Zkoumají ji totiž znalci, kteří mají termín až do 10. prosince.