„Zadržený muž byl pravomocně odsouzen pro trestný čin vydírání,“ potvrdila v pondělí Právu mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. Zároveň vyloučila, že by Ondrušovo zadržení mělo jakoukoli souvislost s jeho angažmá v neonacistickém hnutí.

Známý bojovník je totiž majitelem oděvní značky Grassel, do níž se rádi oblékají tuzemští příznivci krajní pravice. Sám byl v minulosti spojován s neonacistickým hnutím Národní odpor.

Zadržen byl 5. listopadu na pražských Vinohradech. Kopecká též uvedla, že se při zatýkání Ondruš nebránil a akce se tak obešla bez násilí. „Bezprostředně po zadržení byl předán do výkonu trestu dodala Kopecká.

Vydírání se Ondruš dopustil v roce 2006. V červnu mu na Vinohradech zloději vykradli vůz s oblečením Grassel v ceně 300 tisíc korun. Zboží se následně objevilo u romského překupníka, od kterého ji měl Ondruš spolu s komplicem vymáhat se zbraní v ruce. Za to jej soud poslal do vězení, Ondručovo dovolání zamítl Nejvyšší soud teprve letos v srpnu.

Petr Ondruš se stal dvakrát mistrem Evropy a třikrát mistrem světa v kickboxu ve váhové kategorii do 91 kilogramů. Naposledy byl mistrem světa v roce 2007.