„Vedeme trestní stíhání proti třem mužům, a to pro podezření z podvodu, pomoci k trestnému činu podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele,“ potvrdila Právu karlovarská státní zástupkyně Dana Woydichová. O podrobnostech ale hovořit nechtěla s tím, že vyšetřování je teprve na začátku.

Právo zjistilo, že poškozeného kontaktoval jeden z trojice obviněných, který je nyní ve vazbě kvůli jiné trestné činnosti. Nabídl mu, že jej může zapojit do výnosného podnikání.

„Vzal ho na schůzku do advokátní kanceláře, kde měli dojednat podrobnosti a přitom sepsat smlouvy o budoucí spolupráci. Za přítomnosti advokáta a exekutora tam muž podepsal lejstra, mezi která mu podstrčili papír o uznání dluhu a exekuční výměr na miliónové částky. Podvržené listiny pak odevzdali soudci, který rozhodl o zabavení majetku včetně domu, který pak exekutor v dražbě prodal,“ popsal akci důvěryhodný zdroj.

„Je to celé vykonstruované,“ řekl obviněný exekutor s tím, že si proti usnesení o zahájení trestního stíhání podal stížnost. Tvrdí, že poškozenému nic k podpisu tajně nepodstrčil. „Policie vycházela jen z jeho tvrzení. On si ten papír normálně přečetl, souhlasil s tím a dobrovolně ho podepsal. Teď tvrdí, že ho jen přelétl letmo očima. Je to jeho lajdáckost,“ sdělil.