K tragické nehodě došlo na trati Pardubice - Havlíčkův Brod v úseku Ždírec nad Doubravou - Hlinsko krátce po 13. hodině. "Světelná signalizace fungovala, vyšetřování nehody bude trvat více času," řekl Novinkám mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Řidiči osobního auta už nepomohla ani přivolaná rychlá záchranná služba.

Jen 12 minut před tím smetl na trati Plzeň - Klatovy u Přeštic projíždějící osobní vlak malotraktor. Naštěstí v něm nikdo neseděl, řidič, když uviděl přijíždějící vlak, stihl utéct. Strojvůdce vlaku už nemohl srážce zabránit. Malotraktor měl zřejmě na přejezdu poruchu.

Černý víkend Českých drah

Tento víkend jde už o třetí nehodu na kolejích Českých drah. Tři vlaky se v sobotu kolem 20:00 srazily v železniční stanici v Poříčanech na Kolínsku. Nehoda obešla bez zranění a dopravu výrazně neomezila. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský uvedl, že do stanice přijížděl od Nymburka nákladní vlak. Ve stejnou chvíli z ní odjížděla pantografová souprava, zřejmě bez cestujících. Na výhybce narazila bočně do zadní části nákladního vlaku. Při nárazu vykolejily čtyři nákladní vozy a čelní vůz osobního vlaku se vychýlil na bok.

V tu chvíli místem projížděl rychlík z Břeclavi do Prahy. Havarované vagony poškodily okna a boky jeho lokomotivy a několika vozů. Rychlík ale nevykolejil, upozornil mluvčí. Pasažéři pokračovali v cestě směrem na Prahu jinými vlaky.