Na 91. kilometru dálnice D1 u Humpolce ve směru na Brno havarovali, nezávisle na sobě, řidiči dvou osobních vozů. Řidička s desetiletou dcerou byly na místě mrtvé. Jejich spolujezdec skončil s těžkým zraněním v pelhřimovské nemocnici. Hlavní příčinou v tomto případě byla pravděpodobně vysoká rychlost. Řidička podle policistů spěchala do Brna na prezentační akci farmaceutické firmy.

Na Havlíčkobrodsku mezi obcemi Michalovice a Věž se stala na namrzlém mostě sériová dopravní nehoda. Posádky dvou osobních a jednoho dodávkového vozu skončily v poli. Podle policistů byli zraněni dva lidé. Spolujezdkyně z dodávky těžce, jeden člověk lehce. V tomto případě kriminalisté šetří cizí zavinění.

Mokré vozovky na Havlíčkobrodsku přes noc namrzly, posypány nebyly, řekl operační důstojník policie. Na některých místech Českomoravské vrchoviny v noci drobně sněžilo. Nyní jsou vozovky převážně suché. Policisté ale apelují na řidiče, aby si dali do pořádku zimní vybavení vozů a v podhorských a horských oblastech jezdili se zvýšenou opatrností.