O případu informoval v pátek mluvčí ostravské policie Petr Svoboda. Incident začal ve chvíli, kdy osmnáctiletý nájemník přistihl sprejera poté, co na zeď vytvořil čtyřmetrový oranžový nápis CMS.

„Sprejer chytl muže za tričko pod krkem a začal se s ním přetahovat. Pak ho opakovaně udeřil pěstí do levého spánku. Když nájemník utekl na chodbu domu, pachatel prokopl dřevěnou výplň dveří a rozbil i sklo,“ uvedl Svoboda. Jakmile se na chodbu seběhli další nájemníci domu, utekl.

 

Začal ukazovat své přirození a zadek a ve finále se před přítomnými vymočil.mluvčí policie Petr Svoboda

Po půl hodině se ale k domu vrátil s několika svými kamarády a začal na nájemníky domu pokřikovat. „Poté se za neustále vykřikovaných vulgarismů svlékl do naha. Začal ukazovat své přirození a zadek a ve finále se před přítomnými vymočil. Tím jeho vystoupení skončilo, neboť jej zadržela policejní hlídka,“ dodal Svoboda.

Škoda na domu je vyčíslena asi na 3 tisíce korun, napadený nájemník musel vyhledat lékařské ošetření. „Pachatel je obviněn z trestných činů poškozování cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví, za než mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodal policista.