Zraněné musely desítky sanitek rozvést do okolních nemocnic. Podle mluvčího Fakultní nemocnice v Ostravě Štěpána Neuwirtha je situace velmi vážná. "Na popáleninovém centru už leží 24 zraněných z karvinské diskotéky. Lékaři a plastičtí chyrurgové něvědí, kam dříve skočit," řekl Neuwirth.

Uprostřed tanečního pódia udělal kamarád majitele diskotéky ohňostroj. Poté začaly hořet ozdoby na stropě. Návštěvníci je začali hasit přístroji. Nikdo neutíkal, každý si myslel, že požár uhasí. Najednou ale začalo uvnitř všechno hořet a lidé začali v panice utíkat.

"Nešlo se dostat ven, nebyly otevřeny žádné východy, zezadu přitom pálil obrovský žár. Musel jsem přeskakovat a přebíhat přes zraněné lidi a tím jsem si zachránil život," popsal situaci značně otřesený pětadvacetiletý účastník diskotéky.

Podle něj museli lidé násilně vyrazit dveře. "Tato diskotéka si o něco podobného říkala, protože tam nejsou žádné únikové východy", popisuje mladík. 

Ze stropu kapal rozžhavený plast

Podle hasičů měli lidé především popálené tváře a ruce. Ze stropu totiž kapal rozžhavený plast.

Diskotéka je ve velkém hangáru podobném tělocvičně. "Kdyby začalo hořet přímo u dveří, tak by tam podle mně všichni uhořeli," podotkl mladík, který si myslí, že se dnes podruhé narodil.