Před novojičínským soudem se Hakel zodpovídal ze tří trestných činů - ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. „Lituju toho, že jsem řídil auto pod vlivem, už to nikdy neudělám,“ kál se muž, jenž se z posledního výkonu trestu za řízení v opilosti vrátil v roce 2006.

Loni 13. července a letos 13. ledna a 13. února ale sedl za volant opět, i když předtím, jak sám řekl, cosi vypil. „Nějaká ta piva a asi dvě štamprle rumu. Poslední pivo jsem si dal tak hodinu před jízdou,“ vzpomínal na letošní únor, kdy ho lapila policejní hlídka okolo 15. hodiny při cestě z Bartošovic do Kopřivnice. Dechovou zkoušku na místě odmítl, ta krevní později prokázala, že v době zadržení měl 2,56 promile alkoholu v krvi.

Soudkyně i státní zástupce se shodli nejen na souhrnném trestu ve věznici s ostrahou a zákazu činnosti, ale i propadnutí věci, se kterou trestnou činnost páchal. Hakelovi nyní zbyly jen dluhy a oči pro pláč, neboť si škodovku za 80 tisíc korun koupil před časem na úvěr. Rozsudek se stal hned po svém vynesení pravomocným, neboť obě strany se vzdaly odvolání.