„Svým obchodním partnerům nabídl, že zorganizuje obchod s pet lahvemi, které nakoupí a dál prodají se ziskem. Vyjednal a zajistil smlouvu na nákup těchto produktů a v 57 případech je od dodavatele odebral v celkové hodnotě 32,7 miliónu. Úhradu za prodej lahví ale použil pro krytí svých dluhů u jiných firem, dodavateli zaplatil jen 5 miliónů a to pouze proto, aby získal další dodávky,“ řekl v obžalobě státní zástupce.

Podle obžalovaného podnikatele ale nejde o žádný podvod, jen mu prý nevyšel podnikatelský záměr. „Neměl jsem v úmyslu nikoho okrást. Jiné společnosti měly vůči mým firmám pohledávky a vymínily si, že z prvních dodávek si vezmou úhradu za své pohledávky. Za 18 měsíců se to mělo vyrovnat a byli bychom v zisku,“ obhajoval se u soudu Semerád, kterého prý navíc zradilo po půlročním obchodování zdraví a musel proto z podniku vycouvat.

„Odebíral zboží a neplatil. Kam se poděl zbytek peněz, které nepoužil na úhradu svých dluhů, nevíme,“ potvrdil žalobce. Soud v čele s Hanou Zoubkovou čeká dlouhé dokazování s desítkami svědků. Na rozsudek si tak bude muset Semerád počkat nejméně několik měsíců.