Před devátou hodinou ráno vypadly semafory na Barrandovském mostě a během ranní dopravní špičky se provoz okamžitě výrazně zkomplikoval. Poruchu se podařilo dopoledne odstranit, horší situace ale panuje v opačném směru. 

„Za lanovým mostem směrem na Prahu 9 se srazila dodávka s nákladním automobilem a provoz byl zastaven. Tvoří se zde kolona,“ řekl Novinkám pracovník pražského dopravního centra. Podle policie se srazily čtyři nákladní vozy. Jeden člověk utrpěl těžké zranění.

"Na místo vyjížděl osobní vůz s lékařem i velká sanita. Na akutní příjem vinohradské nemocnice záchranáři převezli 38letého muže, který utrpěl vážná vícečetná poranění,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. 

V půl jedenácté dopoledne stále probíhalo odstraňování nehody, kolona vozidel se protáhla až k Barrandovskému mostu a automobily pomalu popojíždí už od ulice K Barrandovu. Doprava se dala opět do pohybu po čtyřech hodinách.

"Na místě jsme zasahovali, nikoho ale nebylo potřeba vystřihávat," řekl Novinkám mluvčí pražských hasičů Vít Pernica k nehodě za lanovým mostem.

Průjezdný zůstal levý jízdní pruh, ale za nehodou se vytvořila velmi dlouhá kolona. Nehoda se stala kolem půl deváté na Jižní spojce u Švehlovy ulice v Praze 10.