V neděli odpoledne se na hlavním tahu z Aše do Chebu srazila honda s osobním vozem BMW. Řidič motorky byl těžce zraněn, lékař si vyžádal pomoc vrtulníku záchranné služby. Ten ale nebyl v danou chvíli k dispozici.

"Vzhledem k tomu, že zraněný byl občan SRN, vyjela na místo zdravotnická záchranná služba z nedalekého Waldssasenu a převezla řidiče rovnou do německé nemocnice,“ řekla mluvčí hasičů Alena Ryvolová. Silnice byla uzavřena asi tři hodiny.

Motocykl po nehodě německého motorkáře na zápědě Čech.

Motocykl po nehodě německého motorkáře na zápědě Čech. FOTO: HZS Karlovarského kraje

Policista na motorce se srazil s autobusem

Vážná nehoda policisty na motorce a autobusu se stala v neděli odpoledne na průtahu Karlovými Vary. Vážně zraněný policista byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Plzni. V autobusu cestovalo 40 lidí, nikdo z nich zraněn nebyl.

Záchranáři nakládají zraněného policistu do vrtulníku.

Záchranáři nakládají zraněného policistu do vrtulníku. FOTO: HZS Karlovarského kraje

Motorkář narazil do zadní části opelu

V pátek odpoledne narazil motorkář do zadní části malého Opelu Corsa v Markovicích na Chrudimsku. Zraněn byl řidič motorky a záchranáři ho převezli do nemocnice, řidička vozu vyvázla bez šrámů.  

Záchranáři pomáhají u střetu v Markovicích na Chrudimsku.

Záchranáři pomáhají u střetu v Markovicích na Chrudimsku. FOTO: HZS Pardubického kraje

Motorka zapasovaná pod autobusem

Motocykl Kawasaki se srazil s autobusem Mercedes v neděli po poledni v Litomyšli na silnici první třídy číslo 35. Nehoda se sice obešla bez zranění, ale motocykl skončil zapasovaný pod zadní částí autobusu.  

Motorka zapasovaná pod autobusem v Litomyšli.

Motorka zapasovaná pod autobusem v Litomyšli. FOTO: HZS Pardubického kraje

Superb nedal přednost motorce 

Těžce zraněný motocyklista skončil v nemocnici v Jičíně poté, co v neděli odpoledne nedostal přednost od řidiče Škody Superb nedaleko obce Kbelnice. Motorkář jel po hlavní sinici od Turnova na Jičín.

Zničený motocykl po nehodě u Kbelnice.

Zničený motocykl po nehodě u Kbelnice. FOTO: Policie ČR

Mladý závodník si vážně poranil páteř

Vážné zranění páteře a míchy utrpěl v sobotu v noci 16letý motocyklový závodník při pádu v závodě pitbiků v brněnské Olympii. Ještě týž den podstoupil čtyřhodinovou operaci v Úrazové nemocnici v Brně. Nyní je na jednotce intenzivní péče. [celá zpráva]

Srážka dvou aut a motorky

V neděli odpoledne vyjížděli hasiči a záchranáři na pomoc k dopravní nehodě v Bratřejově na Zlínsku. Srazily se dva osobní automobily a motocykl. Jeden člověk musel být ošetřen záchrannou službou.  

 

Nehoda aut a motorky u Bratřejova

 

Nehoda aut a motorky u Bratřejova. FOTO: HZS Zlínského kraje