„Tento stav, kdy doručovatelky do té lokality neposíláme, trvá už měsíc. Nepomohlo ani to, když doručovatelky začali doprovázet strážníci městské policie,“ řekl Právu vedoucí bohumínské pošty René Březovják.

Dodal, že místní obyvatelé si musejí zásilky buď chodit vyzvedávat až na poštu, anebo mohou využít služby zmocněnkyně.

„Jde o jednu paní, která se nabídla, že bude zásilky pro místní lidi přebírat. Vydali jsme jí průkaz zmocněnce pro zhruba 70 adresátů,“ řekl vedoucí pošty.

Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové bude stav trvat do doby, dokud bude hrozit nebezpečí. „My tam přece nemůžeme posílat doručovatelky, když jim hrozí zdravotní újma. Připravuje se jednání s bohumínskou radnicí a do doby, než se situace vyřeší, bude platit tento stav,“ řekla mluvčí.

Podle vyjádření starosty Bohumína Petra Víchy (ČSSD) ale pošta o žádné řešení už zřejmě nestojí.

„Měli jsme jednání s poštou hned po prvním napadení a na jejich žádost jsme dočasně zavedli k poštovním doručovatelkám doprovod strážníků městské policie. Pak ale pošta po dalším incidentu zrušila doručovatelky úplně a z pošty nás už po tomto opatření s žádostí o pomoc nikdo nekontaktoval. Nevím, co dalšího bychom mohli pro zlepšení celé situace udělat,“ řekl starosta. Problém doručování zásilek je podle něj čistě věcí vztahu mezi poštou a občany.

Starosta dodal, že dlouhodobým záměrem města je tyto nebezpečné oblasti s byty čtvrté kategorie zrušit.

„Jsme na dobré cestě, máme již přes sto prázdných bytů. Některé domy plánujeme posléze zrekonstruovat a některé naopak zdemolovat. Ale to je běh na dlouhou trať. Možná by pan ministr Kocáb dokázal něco udělat pro tu menšinu, na níž teď opatření pošty dolehlo a kteří doručovatelky běžně nenapadají,“neodpustil Vícha si šťouchanec k ministru pro lidská práva.