Neobvyklé drama odstartovalo podle mluvčí benešovské policie Zuzany Stránské zoufalé volání napadené ženy na nouzovou linku 158.

„Oznámila, že jí cizinec opakovaně vyhrožuje po telefonu smrtí nejen pro ni, ale i celé její rodiny včetně psa. Tvrdil jí, že už je na cestě, a skutečně vzápětí po telefonátu přišel útočník před dům, rozbil okno a vnikl dovnitř,“ řekla Právu Stránská.

Policisté přišli na poslední chvíli

Narychlo přivolaná hlídka dorazila podle Stránské k domu zrovna v okamžiku, kdy se nepříčetný cizinec pokoušel proniknout dál do domu.

„Hlídka muže zadržela a zjistila, že u sebe nemá žádné doklady. Při zjišťování totožnosti policisté zjistili, že je na muže od ledna 2008 vyhlášeno celostátní pátrání. Navíc byl na vyhoštěn na tři roky z území státu. Rozsudek nabyl právní moci už v červnu minulého roku a od té doby cizinec na našem území pobýval nelegálně,“ zdůraznila Stránská.

Noc ve věznici v pražské Ruzyni

Noc ze soboty na neděli tak Ukrajinec strávil ve věznici Praha-Ruzyně a po sehnání tlumočníka a obhájce ex offo mu bylo sděleno obvinění ze spáchání hned několika trestných činů.

„Konkrétně se jedná o trestné činy násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to mu hrozí až tři roky,“ dodala Stránská.

Na recidivistu z Východu byla benešovským soudem uvalena vazba kvůli obavám, že by se Ukrajinec mohl skrývat nebo svůj útok opakovat a dokončit to, čím vyhrožoval.