"Kamión s přívěsem, který jel ve směru na Lipník nad Bečvou, vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru. Jeho řidič pravděpodobně ve vyšší rychlosti nezvládl řízení. Srazil se s dvěma osobními vozy a dodávkou," řekla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

"Na následky zranění zemřel devětadvacetiletý muž, který řídil jedno z osobních aut. Nikdo další nebyl zraněn," sdělil ředitel olomoucké záchranky Michael Fischer.

Řidič: přívěs mi rozhodila vyjetá kolej

Kamión při cestě do protisměru překonal i svodidla rozdělující čtyřproudou komunikaci. Jeho přívěs se převrátil a vypadlo z něj větší množství krabic s dětskými plínkami, které řidič převážel ze Zábřehu na Šumpersku do Moskvy.

"Přívěs mi rozhodila kolej vyjetá na silnici. Stáhlo mě to na svodidla a už jsem s tím bohužel nemohl nic dělat. Za dvacet let co jezdím, jsem neměl jedinou nehodu a teď tohle...," svěřil se na místě havárie zdrcený řidič.

Uzavřený tah

Nehoda na několik hodin zkomplikovala dopravu na hlavním tahu Olomoucí. Před výjezdem z města na Lipník a Přerov se tvořily dlouhé kolony aut, protože doprava byla svedena do jednoho jízdního pruhu.

Dopravu od Lipníka odkláněli policisté na hodolanské křižovatce na Olomouc - Holici a ulici Hodolanskou "Provoz musel být omezen mimo jiné proto, aby mohl být těžkou technikou zvednut převrácený přívěs kamiónu a naložena havarovaná auta," řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková.

Bližší okolnosti nehody jsou dosud předmětem šetření.