"Chlapec má v pořádku palec a patu, což je důležité pro stabilitu nohy," řekl otec dítěte Denis Gaidoš. Dítě leží v pražské vinohradské nemocnici.

Otec se synem jeli před dvěma týdny po eskalátoru ve stanici metra Můstek. Když chtěl chlapec vystoupit, zaklínila se mu noha.

Šestiletý Denis Novinkám řekl, že chtěl jednou nohou vystoupit, když to nešlo, zkusil druhou, ale pravá noha pořád nešla zvednout. Zajela do místa, kde schody mizí. Dítě mělo nohu těsně u boku eskalátoru.

"Všichni lidi se seběhli, taťka stopnul schody a zavolal hasiče," popsal šestiletý Denis.

Chlapec už není na jednotce intenzivní péče. Ve středu poprvé absolvoval převaz nohy bez narkózy, ale ještě jeden pod narkózou ho čeká. "Je to na celý život, ale zatím je statečný," řekl otec. Zranění je zatím bez komplikací.

Gaidošův právní zástupce už podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Jde mu především o to, aby dopravní podnik přiznal, že chlapec za nehodu nemůže a aby ji vyšetřil. "Chci, aby jasně řekli, jak se to stalo, protože to je věc, která se může stát každému," říká otec. Tvrdí, že dopravní podnik zalezl do ulity a tváří se, že problém není.