Mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec informoval, že muž z Ostravy si dívky poprvé vyhlédl už loni v létě, kdy je spatřil během koupání v řece. Zaujalo ho, že jedna ze školaček se koupala bez podprsenky.

„Muž dívky oslovil a nabídl jim peníze, pokud se před ním všechny svléknou. Dívky to ale odmítly, a tak muž z místa odjel, ale z kapsy jakoby náhodou vytratil dva tisíce korun. Dívky si peníze rozdělily,“ řekl Žurovec.

Na peníze si zvykly

Za nějakou dobu se ale muž u řeky objevil znovu - tři dívky pak jeho prosbám pod vidinou peněz vyhověly a odhalily svá poprsí. To se po zimní přestávce začalo znovu opakovat od letošních jarních měsíců - požadavky muže se přitom stupňovaly a začal dívky i osahávat, případně požadovat další sexuální kontakty. K souloži pravděpodobně nedošlo.

„Na lehce vydělané stokoruny si velmi mladá a nezkušená děvčata začala zvykat. Vyhovovalo jim, že si najednou mohou samy koupit halenky, náramky nebo zajít na jídlo do restaurace. Na jeho žádost přibraly i další dívky,“ dodal policejní mluvčí s tím, že šlo o děvčata z normálních a slušných rodin. Na zneužívání upozornila policii matka jedné z dívek, které doma při převlékání vypadly ze spodního prádla bankovky.

Mluvčí policie Ivan Žurovec ukazuje věci, zabavené obviněnému muži.

Mluvčí policie Ivan Žurovec ukazuje věci, zabavené obviněnému muži.

FOTO: Aleš Honus, Právo

„Po delším naléhání se dívka matce svěřila, že peníze má od jistého Lukáše za to, že se před ním s kamarádkami svléká a nechává na sebe sahat,“ dodal mluvčí policie. Pachateli nyní hrozí za trestný čin pohlavní zneužívání až osm let vězení. Jde o ženatého muže, který nebyl dosud soudně trestán. Policie si vyžádá podrobný psychiatrický posudek, aby se zjistilo, zda muž netrpí nějakou sexuální úchylkou.